Trudny okres dla debiutantów

śro, 8 marca 2017 godz. 09:54:10 skomentuj F1

Lance Stroll

Felipe Massa przyznaje, że przed Lance Strollem trudne zadanie, ponieważ nowe samochody Formuły 1 nie są łatwe dla debiutantów.

Stroll, który dzisiaj, później wróci za kierownicę FW40, liczy na lepszą jazdę, po licznych przygodach, które przytrafiły mu się w zeszłym tygodniu. Nacisk na jego pracę z pewnością będzie większy, jako, że to ostatnia tura testów przed nadchodzącymi mistrzostwami.

Massa twierdzi, że Kanadyjczyk nie jest w łatwej sytuacji, ponieważ większy docisk i przyczepność sprawiają, że trudniej przystosować się nowym kierowcom.

- Z pewnością łatwiej byłoby zadebiutować w zeszłym roku, kiedy było mniej docisku i mniej stresu fizycznego dla kierowcy - powiedział Massa. - Te dwa aspekty są dziś najtrudniejsze.

- To nie jest łatwy samochód i rozumiem, że dla młodego kierowcy to nie jest łatwa sytuacja. Pamiętam, kiedy miałem osiemnaście lat, jak wiele błędów zrobiłem. Nie możemy zapominać, że Lance jest młody i ma długą drogę do przebycia - dodał.

Po incydentach w zeszłym tygodniu uważa, że źle byłoby w pełni obwiniać Strolla.

- To co wydarzyło się w zeszłym tygodniu, to była nie tylko jego wina - powiedział. - Zespół nie miał pewnych części zamiennych. Gdybyśmy je posiadali, prawdopodobnie program prac zostałby dokończony - uznał. - Zawsze można popełnić błąd. Ja też wypadłem z toru i modliłem się, aby nic się nie popsuło.

- Nie wolno zaczynać krytyki Lance'a, nie dając mu czasu i spokoju niezbędnego, aby z tym się uporał – podsumował.