Trudna układanka

wto, 8 sierpnia 2017 godz. 13:05:22 skomentuj F1

fot. XPB

Mercedes prowadzi już wstępne rozmowy z Valtterim Bottasem o przedłużeniu kontraktu na sezon 2018 z nadzieją sfinalizowania sprawy przed Grand Prix Singapuru.

Bottas trafił do Srebrnych Strzał z Williamsa, w styczniu tego roku, podpisując jednoroczną umowę. Fin w obecnym sezonie wygrał już dwa wyścigi, a po jedenastu rundach zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji mistrzostw.

Szef zespołu - Toto Wolff ma nadzieję na postęp negocjacji podczas przerwy letniej.

- To dobry moment na rozmowę i pomyślenie o tych rzeczach - powiedział Wolff dla Sky Sport F1. - Przed Węgrami mieliśmy dobrą dyskusję z Valtterim i chcielibyśmy pojechać do Azji już z ostateczną decyzją.

Kwestię przyszłości Bottasa utrudnia skomplikowany i niepewny rynek kierowców na sezon 2019. Wolff już w zeszłym miesiącu przyznał, że Mercedes musi wziąć po uwagę długoterminową strategię doboru kierowców.

Kontrakt Lewisa Hamiltona kończy się po przyszłorocznych mistrzostwach. Wtedy również wygasają umowy kierowców Red Bull Racing. W tym roku kończą się kontrakty Ferrari z Sebastianem Vettelem i Kimim Raikkonenem, choć sugeruje się, że włoska ekipa przedłuży współpracę z obydwoma zawodnikami na przyszły rok.

- Rynek staje się dość interesujący na sezon 2019 oraz kolejny i trzeba mieć dobry plan przed tym co się wydarzy - dodał. - Należy poskładać te puzzle i nie tylko pod kątem sezonu 2018. Chodzi również o rok 2019 i 2020.

fot. XPB