Toyota potwierdza negocjacje

czw, 4 listopada 2010 godz. 10:18:45 skomentuj F1

Toyota TF110 | fot. racecarengineering.comPomimo oświadczenia, że HRT będzie korzystało ze skrzyń biegów Williamsa w sezonie 2011, hiszpańska ekipa nadal prowadzi negocjacje z Toyota Motorsport odnośnie współpracy technicznej. HRT chciałoby korzystać z bolidu zaprojektowanego przez Toyotę. Jednak na oficjalne oświadczenie w tej sprawie trzeba jeszcze trochę poczekać.

Teoretycznie po podpisaniu umowy z Williamsem, który podobnie jak HRT korzysta z silników Coswortha, nawiązanie współpracy z kolejnym partnerem technicznym nie miałoby sensu.

Jednak Pascal Vasselon, dyrektor główny w dziale inżynierii podwozia, w Toyota Motorsport, twierdzi, że zbyt wcześnie na takie wnioski.

- Takie założenie jest przedwczesne – powiedział Vasselon. – Nadal trwają negocjacje z Hispanią, ale nie należy wyciągać pochopnych wniosków. Nasza zdolność do wspierania zespołu F1 nie jest ograniczona tylko do jednej rzeczy. To kompletny pakiet, który zawiera silnik, skrzynię biegów i podwozie.

- Hispania Racing Team była klientem Toyota Motorsport w tym sezonie. Mamy też kilka zespołów F1, w tym nawet kilka dużych ekip, które są obecnie naszymi klientami. Nie mogę powiedzieć zbyt wiele, ale kontynuujemy negocjacje z Hispanią. Myślę, że trochę później będziemy w stanie wydać oświadczenie – dodał.