Tost: Kwiat zasługuje na kolejną szansę w F1

pon, 11 grudnia 2017 godz. 18:31:15 skomentuj F1

Daniił Kwiat | fot. XPB

Były kierowca Toro Rosso - Daniił Kwiat, poddawał się niepotrzebnej presji, zbyt dużo ryzykując podczas startów do wyścigów Formuły 1 - tak twierdzi szef STR - Franz Tost.

W zeszłym roku Kwiat został zdegradowany z Red Bull Racing do Toro Rosso, po GP Rosji, kiedy doprowadził do dwóch kolizji z Sebastianem Vettelem podczas pierwszego okrążenia. 

W sezonie 2017 również miał dwa poważne incydenty na pierwszym kółku, eliminując Fernando Alonso i Maxa Verstappena w Austrii i zderzając się z Carlosem Sainzem w Grand Prix Wielkiej Brytanii.

- Czasami był zbyt agresywny na początku wyścigu - powiedział Tost. - Pierwszy zakręt był jego słabym punktem. Chciał za dużo podczas pierwszych stu metrów - sukcesu za wszelką cenę.

- To stawia cię pod presją, która jest niepotrzebna i to nigdy nie działa.

Regularnie pokonywany przez kolegę z Toro Rosso - Carlosa Sainza, po degradacji z głównej ekipy, został usunięty z programu Red Bulla pod koniec sezonu 2017.

Pomimo zakończenia współpracy, Tost uznał, że Kwiat zasługuje na „kolejną szansę” w F1.

- Nadal jestem przekonany, że Daniił ma bardzo dobrą prędkość. Czasami był nawet szybszy od Daniela Ricciardo [w Red Bullu], ale w zeszłym roku i w tym sezonie nie pokazał potencjału, który ma - stwierdził.

fot. XPB