Torro Rosso zainteresowane Schumacherem?

śro, 12 września 2018 godz. 09:20:35 skomentuj F1

Mick Schumacher

Włoski motorsport przekazał dość sensacyjną wiadomość, że Toro Rosso rozważa zatrudnienie Micka Schumachera na starty w Formule 1 od sezonu 2019.

Niedawno doradca Red Bulla – dr Helmut Marko twierdził, że ma listę dziesięciu kandydatów, którzy mogliby zastąpić Pierre Gasly'ego, który przejdzie do Red Bull Racing. W ekipie z Faenzy może też zwolnić się drugie miejsce, ponieważ zespół nie jest zadowolony z występów Brendona Hartley'a.

Nazwisko Schumachera pojawiło się na tej liście po jego efektownych występach w Formule 3.  Helmut Marko już miał kontaktować się z menadżerem syna Michaela Schumachera.

Zdobycie wystarczającej ilości punktów do superlicencji nie powinno być problemem dla Niemca. Wystarczy, że ukończy sezon w F3 na podium, a obecnie zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji kierowców.

Sam Mick Schumacher jest zainteresowany bardziej startami w Formule 2 w przyszłym roku, co miałoby być kolejnym etapem rozwoju jego kariery. Sugeruje się, że Red Bull chciałby podpisać z nim kontrakt nawet dopiero na rok 2020.