Toro Rosso zgłosiło uszkodzony samochód?

czw, 13 lipca 2017 godz. 18:50:23 skomentuj F1
Tagi: toro rosso

fot. XPB

Jeszcze przed rozpoczęciem Grand Prix Wielkiej Brytanii Toro Rosso zostało wezwane do stawienia się przed sędziami. Zespół jest podejrzewany o celowe wystawienie samochodu nie spełniającego wymogów bezpieczeństwa.

Podczas badania technicznego w samochodzie Carlosa Sainza wykryto uszkodzenie linki mocującej koło do bolidu.

FIA uznała, że takie uszkodzenie sprawia, iż samochód stwarza niebezpieczeństwo na torze. Dlatego Toro Rosso zostało poproszone o wyjaśnienia.

- Podczas wstępnej kontroli technicznej samochodu numer 55 wykryto uszkodzenie linki mocującej koło - czytamy w raporcie. - Kontrolerzy to wykryli i Scuderia Toro Rosso została poproszona o  wymianę tego elementu.

- Zespół odmówił zastosowania się do instrukcji kontrolnych, a zatem delegat techniczny sprawdził uszkodzoną część i wykryto nie tylko uszkodzenie linki, ale niektóre jej włókna były razem związane. Zespół zdawał się sprawę z tego uszkodzenia i przedstawił do kontroli samochód zagrażający bezpieczeństwu.

Próba Toro Rosso wystawienia takiego samochodu narusza punkt 12.1.1.b Międzynarodowego Kodeksu Sportowego FIA, który mówi, że zgłoszenie tak uszkodzonego bolidu stanowi złamanie regulaminu.

fot. XPB