Toro Rosso potwierdza skład

czw, 16 listopada 2017 godz. 16:58:30 skomentuj F1

Pierre Gasly | fot. Red Bull

Zespół Scuderia Toro Rosso potwierdził, że w przyszłym roku za kierownicą samochodów zasiądą Brendon Hartley oraz Pierre Gasly. Obaj zawodnicy dołączyli do ekipy w drugiej połowie obecnego sezonu, zastępując Daniiła Kwiata oraz Carlosa Sainza.

- Cieszymy się, że Pierre i Brendon zostali tak szybko potwierdzeni przez Red Bulla. Pod koniec tego sezonu pokazali, że są gotowi na F1 i szybko poradzili sobie z samochodem. Mieli dobre występy i zaprezentowali, że są gotowi na wyzwania. Byliśmy pod wrażeniem ich tempa nauki. Wszyscy wiemy, że F1 to coś, do czego niektórzy kierowcy nie są w stanie przyzwyczaić się. Nie możemy doczekać się, by spędzić z nimi rok. Mamy nadzieję, że dostarczymy dobry pakiet, który w połączeniu z kierowcami zapewni nam dobre wyniki. Jestem pewny, że będą mocno atakować i walczyć razem z zespołem i jak najlepsze rezultaty - mówił Franz Tost, szef zespołu.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę ścigać się w Scuderii Toro Rosso w 2018 roku. To będzie mój pierwszy prawdziwy sezon w F1. Chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym osobom, które pomogły mi dotrzeć do tego miejsca: Red Bullowi, Toro Rosso, mojej rodzinie i wszystkim, którzy wspierali mnie w niższych seriach. Jestem bardzo podekscytowany i zmotywowany, by dać z siebie wszystko w Abu Dhabi i w kolejnym sezonie. Nie mogę się doczekać - mówił Gasly.

- To niesamowite, że potwierdzono mnie jako kierowcę F1 na przyszły rok. Bardzo satysfakcjonujące jest to, że udało mi się wykorzystać okazję. Nie mogę być bardziej szczęśliwy. Chciałbym podziękować Red Bullowi i Toro Rosso za wiarę we mnie i szansę. Marzenia mogę się spełniać. Teraz będę pracował ciężej niż kiedykolwiek wcześniej, by zakończyć ten sezon na wysokim poziomie i rozpocząć nowy rok tak mocno, jak to możliwe - podsumował Hartley.