Toro Rosso nie realizuje swoich celów

wto, 14 sierpnia 2018 godz. 13:55:29 skomentuj F1

fot. Red Bull

Szef Toro Rosso: Franz Tost, powiedział, że drugi zespół Red Bulla nie osiągnął w tym sezonie założonych celów, zwłaszcza tych związanych z aktualizacjami auta. Ekipa wprowadziła kilka nowych części aerodynamicznych podczas GP Austrii i Wielkiej Brytanii, w tym projekt nowego przedniego skrzydła.

- Aktualizacje nie pomogły nam osiągnąć naszych celów. Spodziewaliśmy się więcej. Środek stawki jest bardzo ciasny i walka toczy się na setne sekundy. Jeśli nie masz możliwości poprawy, tracisz szanse na obronę. Obecnie jesteśmy zawiedzeni. Mam nadzieję, że w drugiej części sezonu poprawimy nasze osiągi. Sauber i Haas poczynili spore postępy, także dzięki silnikom Ferrari. Trudno nam walczyć o czołową dziesiątkę - mówił Tost.

Zdanie szefa zespołu podziela także Pierre Gasly. Francuz przyznał, że nie rozumie, dlaczego forma ekipy jest tak niekonsekwentna.

- Myślę, że wciąż jest kilka rzeczy, których nie rozumiemy. Czasami robimy o wiele więcej niż się spodziewamy, a czasami mamy większe problemy. Istnieją tory, na których możemy ugrać więcej, ale Spa i Monza będą dla nas bardzo trudne. Musimy skupić się na Singapurze - dodał Gasly.

fot. Red Bull