Toro Rosso liczy na niezawodny silnik

wto, 6 lutego 2018 godz. 20:16:27 skomentuj F1

fot. XPB

James Key z Toro Rosso ma nadzieję, że tegoroczny silnik F1 Hondy będzie niezawodny od pierwszego okrążenia podczas testów przed sezonem. Uważa, że to będzie miało wpływ na cały rok w wykonaniu ekipy z Faenzy.

W tym roku siostrzana ekipa Red Bulla będzie pierwszy raz korzystała z jednostek napędowych japońskiego producenta. Jednak towarzyszy temu wiele niepewności, zważywszy na małą wiarygodność Hondy w okresie współpracy z McLarenem.

Key nie ukrywa pragnienia, że liczy na niezawodny silnik już od początku testów przedsezonowych.

- Myślę, że to ogromna różnica - powiedział dyrektor techniczny Toro Rosso. - To byłoby korzystne zarówno dla nas, jak i dla Hondy.

- Kiedy korzystaliśmy z silnika Ferrari w specyfikacji 2015 w 2016 roku, był bardzo dobrze działającą jednostką - kontynuował. - Tak było przez cały sezon. Wszystkie problemy zostały usunięte, w wyniku czego otrzymaliśmy wyjątkowo niezawodny silnik i przeprowadziliśmy masę testów przez zimę.

- To było przydatne dla zespołu i kierowców. To czyni różnicę - stwierdził.

- Mieliśmy różne doświadczenia. Wydaje mi się, że w zeszłym roku przejechaliśmy tylko połowę dystansu, a w sezonie 2014 zaliczyliśmy mało kilometrów. To wszystko wiązało się z jednostkami napędowymi.

- Zobaczymy, gdzie jesteśmy. Dla Hondy to również jest ważne. Mogą pojawić się jakieś początkowe problemy, ale po to są testy. Nigdy nie wiadomo, w każdym razie to jest cel obydwóch stron - podsumował.