Todt chce być uczciwy

wto, 12 grudnia 2017 godz. 10:37:22 skomentuj F1
Tagi: todt, fia, f1, formula 1

fot. Ferrari

Prezydent FIA, Jean Todt, powiedział dla motorsport.com, że nierealizowanie oczekiwań obecnych w F1 zespołów, które nie chcą wprowadzać dużych zmian w przepisach technicznych obowiązujących od 2021 roku, może być niesprawiedliwe. Propozycje zmian zostały ostro skrytykowane przez Mercedesa, Ferrari i Renault, ale zyskały aprobatę aspirujących do F1 marek: Ilmora i Coswortha.

- Zaniżenie wartości obecnych dostawców byłoby nieuczciwe. Musimy jednak słuchać głosów nowych partnerów. Dla mnie najważniejsze jest znalezienie najlepszej ewolucji silnika przyszłości przy poszanowaniu inwestycji, których dokonały obecne zespoły - mówił Todt.

Todt był zwolennikiem pojawienia się w F1 hybrydowych silników turbo, ale przyznaje, że niezbędne są ulepszenia przepisów, by uzyskać lepszy dźwięk i zmniejszyć koszty.

- Myślę, że obecnie jest za drogo, ale prawdopodobnie to był bardzo dobry pierwszy krok, by przejść do silników nowej generacji, które będą ewolucją obecnych jednostek napędowych. Jestem przeciwny całkowicie nowemu motorowi. Uważam, że powinniśmy wykorzystać dotychczasową wiedzę, pozwolić obecnym zespołom czerpać korzyści z zainwestowanych środki i zachęcić nowych producentów - dodał.