Testy mają sprawdzić sprawność Kubicy

sob, 25 listopada 2017 godz. 20:34:17 skomentuj F1

Felipe Massa | fot. Williams F1

Paddy Lowe, szef techniczny Williamsa, powiedział na łamach motorsport.com, że celem najbliższych testów Roberta Kubicy jest sprawdzenie jego sprawności fizycznej w nowym samochodzie F1. Polak jest głównym kandydatem do drugiego miejsca w angielskim zespole na sezon 2018.

- Robert to imponujący facet. Wszyscy widzieliśmy, jak w przeszłości pracował w F1. On jest bardzo profesjonalnym, świetnym, zaangażowanym, entuzjastycznym, inteligentnym i ekscytującym kierowcą, dlatego patrzymy na niego. Pracujemy z nim i kwestią oceny jest to, czy jego obrażenia będą miały wpływ na jego zdolności do prowadzenia samochodu F1. To proste - mówił Lowe.

- Do tej pory wszystko było w porządku. To wszystko, co mogę powiedzieć. W samochodzie z 2014 roku nie było żadnych problemów. Zobaczymy, co wydarzy się w przyszłym tygodniu i dokonamy oceny. On wykona normalny program jazd, a my odpowiemy sobie na nasze wątpliwości - dodał.

- Nadal rozważamy innych kierowców i znamy ich możliwości, ponieważ ścigali się. Mamy masę danych z wyścigów. Wiele ludzi mówi, że wspaniale byłoby, gdyby Robert powrócił do F1, ale ważne jest, by być obiektywnym w jego ocenie - zakończył.

fot. Williams F1