Testy F1 - Barcelona 2018 - Testy F1: Wypowiedzi po czwartku

czw, 8 marca 2018 godz. 19:25:40 skomentuj F1
Tagi: f1, formula 1, testy

Max Verstappen | fot. Red Bull

MAX VERSTAPPEN: - Dziś chodziło nam o przejechanie wielu okrążeń. Skupiliśmy się na długich przejazdach i miałem dobre wyczucie samochodu. Nie było żadnych problemów z autem i byłem zadowolony z tempa. Z pewnością wykonaliśmy swoją pracę. Musimy poczekać i zobaczyć, czy jest to wystarczająco dobre. Dowiemy się tego podczas wyścigów, ale myślę, że możemy być zadowoleni z tego, co mamy. Jestem gotowy.

PIERRE GASLY: - To był produktywny dzień dla mnie i dla zespołu, ponieważ zrealizowaliśmy wszystko co planowaliśmy. Celowaliśmy w 155 okrążeń, a przejechaliśmy 169, więc z radością zakończyłem ten pracowity dzień. Dzisiaj pierwszy raz korzystałem z opon ultramiękkich i hipermiękkich, a samochód zawsze spisywał się dobrze, kiedy była większa przyczepność. Tak więc myślę, że mniej więcej wykorzystaliśmy wszystkie mieszanki opon i będziemy mieli mnóstwo danych do analizy. Jestem zadowolony z moich wyników i myślę, że mamy lepszą wiedzę, gdzie jesteśmy, ponieważ wszyscy zaczęli mocniej cisnąć. Fajnie zakończyć ostatni dzień moich testów z trzecim czasem, nawet jeśli wiem, że to obecnie wiele nie znaczy.

KEVIN MAGNUSSEN: - Mieliśmy dobry dzień i ogólnie jestem zadowolony z tego, co zrobiliśmy podczas zimowych testów. Mój czas w samochodzie był cenny i uważam, że wiele się nauczyliśmy. Mam nadzieję, że jutro mój zespół będzie miał kolejny dobry dzień, a potem będziemy w dobrej formie na rozpoczęcie sezonu. Myślę, że odznaczyliśmy wszystkie zadania przed ściganiem się. Osiągnęliśmy to, co ustaliliśmy w naszym programie. Jestem gotowy na wyścigi.

SERGIO PEREZ: - Cieszę się z zakończenia moich testów przed sezonem. To był pracowity dzień z wieloma okrążeniami. Jesteśmy dobrze przygotowani do Melbourne i prawdopodobnie osiągnęliśmy więcej niż chcieliśmy. Skoncentrowaliśmy się na tempie wyścigowym i mamy mnóstwo danych z długich przejazdów. Warunki nie były idealne, ponieważ było dość chłodno i wietrznie, ale wciąż dostaliśmy to, czego potrzebowaliśmy. Udało nam się sprawdzić wszystkie systemy i przećwiczyliśmy wszystkie procedury. Mam nadzieję, że zrobiliśmy wystarczająco dużo, by mocno rozpocząć sezon i jestem pewien, że poprawki, które przywieziemy do Melbourne, pomogą nam. Teraz możemy cieszyć się z kilku dni w domu. Nie jestem największym fanem przedsezonowych testów, więc nie mogę doczekać się wyścigów.

MARCUS ERICSSON: - To był pozytywny dzień dla mnie. Rano wykonaliśmy testy aerodynamiczne i sprawdziliśmy bardziej miękkie mieszanki opon. Po południu skupiliśmy się na symulacji wyścigu. Interesujące było zachowanie naszego samochodu na długich przejazdach i uzyskaliśmy dobre dane. Teraz musimy zebrać wszystkie lekcje i skupić się na przygotowaniach do Melbourne.

VALTTERI BOTTAS: - Dzisiaj był jeden z tych dni, w których uczysz się najwięcej jako kierowca. Po raz pierwszy w tym roku zrobiłem symulację wyścigu. Masz świadomość, że to wyścig i starasz się wycisnąć wszystko z samochodu i opon. Prawdziwy dystans wyścigowy daje więcej czasu na naukę i pozwala sprawdzić różne linie jazdy. Symulacja była dość konkurencyjna i wszystko było w porządku. W tych warunkach średnie opony dobrze się spisywały. Każdego dnia wraz z zespołem lepiej poznajemy nowe ogumienie. Musimy jednak pamiętać, że w Australii będzie inaczej. Jutro po południu mam jeszcze pół dnia. To będzie ostatni raz przed Melbourne, więc musimy upewnić się, że jak najlepiej wykorzystamy ten czas. Przeprowadzimy wszystkie testy, które mamy do zrobienia i nauczymy się jak najwięcej. Dzisiaj był bardzo pozytywny dzień i prawdziwy zwiastun Melbourne.

LEWIS HAMILTON: - Jak na razie nasz tydzień jest bardzo produktywny. Sprawdziliśmy wszystko, co potrzebujemy. Niezawodność jest fantastyczna i mam świetne wyczucie auta. Nie pracowaliśmy nad balansem, ale w porównaniu do zeszłego roku, wiele problemów zostało usuniętych. Trudno powiedzieć, co da nam to całe doświadczenie w Melbourne. Czuję, że zmierzamy w dobrym kierunku. Jestem dumny ze wszystkich. Zespół świetnie pracuje. Wiem, że dziś jest Międzynarodowy Dzień Kobiet, więc życzę wszystkiego najlepszego wszystkim paniom, mojej mamie i siostrom. To niesamowity czas dla nich. W zespole jest dużo kobiecych inżynierów. Mam nadzieję, że każda z nich miała niesamowity dzień.

STOFFEL VANDOORNE: - Dziś mieliśmy bardzo pozytywny dzień i przejechaliśmy sporo okrążeń. Poranek był dobry. Zrealizowaliśmy wiele prac przygotowawczych i rozumiemy pracę opon. Wiele nauczyliśmy się i nie zauważyliśmy tych rzeczy na początku tygodnia. Po południu przejechaliśmy dystans wyścigowy. Poszło gładko i było dobrze. Czuję samochód ustawiony na wyścig i sprawdziliśmy różne mieszanki opon. Od początku mam dobre wyczucie auta, a dzisiaj potwierdziło się to. Jest kilka obszarów, nad którymi musimy popracować. Nasz samochód w Melbourne będzie zupełnie inny, ponieważ pojawi się wiele aktualizacji. Teraz ważne jest przeniesienie tego, czego się nauczyliśmy. Dziś było bardzo produktywnie i daje nam to pewność, że będziemy mieli silny pakiet w Melbourne. To był mój ostatni dzień w samochodzie i teraz nie mogę doczekać się wyścigów. Jestem gotowy na 100%.

news aktualizowany...

fot. Red Bull