Tata Verstappen w areszcie

pon, 3 kwietnia 2017 godz. 12:19:56 skomentuj F1

Max i Jos Verstappenowie | Fot. XPB

Jos Verstappen, ojciec kierowcy Red Bull Racing Maxa Verstappena, został aresztowany po awanturze w nocnym klubie w Roermond. Rzecznik policji oświadczył, że 45-latek przypuszczalnie spędzi noc w areszcie.

Według dziennika De Limburger, Jos wdał się w bójkę, miał podbite oko i poranioną twarz, a na żądanie obsługi odmówił opuszczenia lokalu. Prawnik Verstappena powiedział dziennikowi Algemeen Dagblad, że to Jos został zaatakowany. Czekał na samochód i obsługa nie miała prawa go wyrzucać.

W okresie 1994-2003 Jos Verstappen zaliczył 106 startów w F1. W 1998 roku po incydencie na torze kartingowym (ofiara bójki doznała uszkodzenia czaszki), Josa skazano na pięć lat więzienia w zawieszeniu. W 2008 roku Verstappen senior stanął przed sądem w Tongeren, oskarżony o zaatakowanie żony. Otrzymał karę trzech miesięcy więzienia w zawieszeniu. W 2012 Josa aresztowano pod zarzutem usiłowania zabójstwa. Próbował przejechać swoją byłą dziewiczynę. Dwa tygodnie później Verstappen został zwolniony z aresztu, a zarzuty oddalono.

Fot. XPB Images