Szafnauer mógł opuścić Racing Point

śro, 19 grudnia 2018 godz. 15:15:14 skomentuj F1

Otmar Szafnauer

Otmar Szafnauer, który po przejęciu przez Lawrence’a Strolla zespołu Force India został dyrektorem generalnym i szefem ekipy Racing Point, zdradził w rozmowie z motorsport.com, że latem mógł opuścić swoje stanowisko. Wówczas zespół znajdował się pod zarządem administracyjnym i jego przyszłość nie była pewna.

- Miałem inne możliwości. Trudno było powiedzieć, byśmy trzymali się razem i mogłem odejść. To byłoby jednak obłudne. Nigdy nie bawiła mnie myśl o zmianie zespołu, chyba że na pewno nie byłoby dla niego szans. Wolałbym być jednak jak kapitan Sully, który wylądował na rzece Hudson, zamiast faceta, który rozbił Costa Concordię. Ostatecznie podjąłem właściwą decyzję - mówił Szafnauer.

- W obliczu niepewności musiałem podjąć decyzję, co jest najlepsze dla naszych ludzi. Bez dobrych ofert na stole było trudno, ale jeśli ludzie wierzą w Ciebie jako przywódcę i jesteś z nimi szczery, to ufają nawet w trudnych sytuacjach. Powiedziałem im, że przyszłość jest lepsza od przeszłości i musimy trzymać się razem, ponieważ musi być dobrze. Wszyscy wzięli to do siebie. Straciliśmy 1-2 osoby, ale jeszcze przed wejściem zarządu administracyjnego, a teraz wrócili do nas - dodał.