Symonds: Błędy Ferrari są niedopuszczalne

czw, 19 października 2017 godz. 18:39:54 skomentuj F1

Sebastian Vettel |  fot. Ferrari

Pat Symonds, były dyrektor techniczny Williamsa, powiedział na łamach F1fanatic, że awarie, które pojawiły się w samochdach Ferrari podczas GP Malezji, są niedopuszczalne. Sebastian Vettel nie mógł walczyć w kwalifikacjach po awarii kolektora wydechowego. Ta sama awaria wykluczyła z walki w wyścigu Kimiego Raikkonena.

- Gdy Vettel miał problem z kolektorem wydechowym w kwalifikacjach, to konieczne było sprawdzenie drugiego samochodu i przeanalizowanie, czy może pojawić się podobny problem. Być może mylę się, ale to nie miało miejsca i myślę, że Kimi miał dokładnie ten sam problem. To niedopuszczalne - mówił Symonds.

- Mogę wyobrazić sobie, że to prawda i wyobrażam sobie kogoś, kto mówi, że to nie może powtórzyć się. Powinien jednak powiedzieć, by sprawdzono i upewniono się, czy wszystko jest w porządku, bez szukania winnych - dodał.

Symonds dodał także, że problemy Ferrari mogą wynikać ze zbyt dużych starań o poprawę wydajności.

- To może być prawda i widzieliśmy coś podobnego. Mercedes miał problemy ze skrzynią biegów, gdy przyznali, że starają się przyspieszyć zmianę biegów i napotkali problemy. Problemy Ferrari z przewodem wlotowym i świecą zapłonową również mogą być tego wynikiem. Może to być spowodowane większą presją. Gdy pracujesz na granicy przez cały czas, to coraz trudniej jest uzyskać niezawodność, która jest najważniejsza - dodał.

fot. Ferrari