Stroll: Williams walczył o przetrwanie, nie wyniki

czw, 8 listopada 2018 godz. 15:45:48 skomentuj F1

Lance Stroll | fot. Williams Racing

Lance Stroll przyznał przed rozpoczęciem wyścigowego weekendu w Brazylii, że Williams w tym roku walczy o przetrwanie w każdym wyścigu i nie jest w stanie skupić się na rywalizacji o jak najlepszy wynik. Zespół obecnie zamyka stawkę w klasyfikacji konstruktorów.

- To był bardzo trudny rok. Samochód nie istniał. Każdy weekend był walką o przetrwanie, a nie wynik. Byliśmy nokautowani w Q1. Nawet gdy dobrze wystartowałem w wyścigu i awansowałem na miejsce dające punkty, to im bliżej mety, tym więcej aut wyprzedzało mnie. Przez cały rok zamykaliśmy stawkę. Od Australii nie poprawiliśmy samochodu. Na przykład Sauber zrobił duże kroki w dobrą stronę w porównaniu do nas. To był rok przetrwania, to wszystko, co mogę powiedzieć - mówił Stroll.

- Wciąż rozwijam się jako kierowca i dojrzałem przez mój drugi rok w F1. Zdobyłem więcej doświadczenia i pochłonąłem mnóstwo informacji, mimo że był to bardzo trudny rok w porównaniu do poprzedniego sezonu. Taka jest natura tego sportu. Jako kierowca musisz zaakceptować, że niektóre lata są trudniejsze - dodał.

fot. Williams Racing