Stroll wiązany z Force India

czw, 19 lipca 2018 godz. 17:20:28 skomentuj F1

Lance Stroll | fot. Williams Racing

Lance Stroll przyznał przed rozpoczęciem weekendu GP Niemiec, że jego przyszłość w Williamsie nie jest pewna. Wiele źródeł łączy Kanadyjczyka z zespołem Force India, do którego miałby dołączyć w przyszłym roku.

- Chciałbym poprawy i dobrze byłoby być w miejscu, którego chcemy jako zespół. Chcę również robić to, co najlepsze dla mnie jako kierowcy, więc podejmiemy wszystkie decyzje we właściwym czasie i zadecydujemy, co będzie najlepsze w przyszłości. Nie wiem jeszcze, dokąd zmierza moja przyszłość. Wciąż koncentruję się na tym, gdzie jestem teraz i co mam do zrobienia dzisiaj. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość - mówił Stroll.

- Nie zamierzam komentować całej sytuacji. Skupiam się na każdym weekendzie i wyścigach. Wiele się dzieje. W tej chwili w Formule 1 jest wiele niedokończonych rozmów. W zeszłym roku miałem okazję zobaczyć sporo ciekawych rzeczy. Miałem też trudne czasy, ale ogólnie to był dobry rok jak na debiutanta. W tym sezonie wszyscy jesteśmy zaskoczeni wydajnością naszego pakietu i tym, gdzie jesteśmy. Nie uważam, że przyszedł czas, by zakończyć to w ten sposób - dodał.

Według nieoficjalnych informacji podpisanie umowy pomiędzy Lancem Strollem a zespołem Force India nastąpi w najbliższych tygodniach.