Stroll tak samo szybki jak Ocon

czw, 13 grudnia 2018 godz. 08:25:54 skomentuj F1

Lance Stroll | fot. XPB

Szef Racing Point Force India – Otmar Szafnauer powiedział po pierwszych testach w symulatorze, że Lance Stroll jest tak samo szybki, jak Esteban Ocon.

Stroll zajmie miejsce Ocona w zespole swojego ojca, który przejął ekipę z Silverstone w sierpniu tego roku. Będzie partnerem Sergio Pereza.

Poznał już samochód Force India. W Abu Zabi wziął udział w testach nowych opon Pirelli.

- Lance absolutnie był zachwycony czasem, który spędził w samochodzie. Bolid spisywał się tak, jak tego wymagał, co jest dobre. Byliśmy pod jego wrażeniem – powiedział Szafnauer.

- Jesteśmy również zadowoleni z tego, jak spisał się w symulatorze. Bardzo szybko złapał odpowiednie tempo, osiągając poziom Estebana Ocona. Mieliśmy nadzieję, że tempo, które pokazał w symulatorze przełoży się na tor wyścigowy i tak też było. Na torze również jest szybki - dodał.

- Lance ma dobry potencjał. Będziemy z nim pracowali chcąc go nauczyć pewnych rzeczy, które wiemy jeśli chodzi o  wykorzystanie opon, jak je oszczędzać oraz jak sprawić by były szybkie podczas wszystkich części wyścigu. Pomożemy mu również w uzyskaniu lepszych wyników w kwalifikacjach.

- Prezentuje dobre umiejętności, dobrze sobie radzi na starcie i pierwszym okrążeniu. Nie możemy doczekać się tej współpracy – przyznał.

Zespół znany jako Force India, na liście startowej FIA na sezon 2019 widnieje jako Racing Point. Jednak przyszłoroczne mistrzostwa rozpocznie z zupełnie nową nazwą, która jeszcze nie została podana.