Stroll oficjalnie w Racing Point Force India

pią, 30 listopada 2018 godz. 15:12:40 skomentuj F1

Lance Stroll | fot. Racing Point Force India

Zespół Racing Point Force India oficjalnie potwierdził, że w przyszłym roku obok Sergio Pereza, barw ekipy będzie bronił Lance Stroll. W ten sposób zamknięto stawkę F1 2019. Dołączenie Kanadyjczyka do ekipy kupionej przez jego ojca było oczywiste, ale dopiero dziś oficjalnie potwierdzono podpisanie umowy.

- Cieszę się, że w końcu mogę potwierdzić zatrudnienie Lance'a i w przyszłym roku będzie ścigał się wraz z Sergio. Daje nam to ekscytujący skład, który jest połączeniem młodości, talentu i doświadczenia. Lance ma zaledwie 20 lat i dwa sezony w Formule 1, podczas których wywalczył podium i pierwszy rząd w kwalifikacjach. Widzimy jego ogromny potencjał i wierzymy, że stworzymy środowisko, w którym będzie mógł się rozwijać. Nasz zespół z sukcesami rozwijał młode talenty i jesteśmy podekscytowani rozpoczęciem podróży z Lancem. Chciałbym również skorzystać z okazji i podziękować Estebanowi Oconowi za jego wkład w zespół przez ostatnie dwa sezony i życzymy mu powodzenia w przyszłości - mówił Otmar Szafnauer, szef zespołu.

- To początek niesamowitej przygody w F1. Nie mogę doczekać się współpracy z zespołem, który ma wspaniałą historię. To nowe wyzwanie dla mnie i jestem podekscytowany z możliwości skorzystania z tej szansy - dodał Lance Stroll.

fot. Racing Point Force India