Stroll musi poprawić kwalifikacje

czw, 9 listopada 2017 godz. 12:39:15 skomentuj F1

Lance Stroll | fot. Williams F1

Szef techniczny Williamsa, Paddy Lowe, uważa, że słabsza postawa w kwalifikacjach przysłania dobry sezon Lance'a Strolla, który musi poprawić się podczas sobotnich jazd. Kanadyjczyk ma za sobą trudny debiut w F1, ale na swoim koncie ma już pierwsze punkty, które wywalczył w Kandzie oraz zdobyte w Baku pierwsze podium.

- To sezon Lance'a. Miał dobre i złe chwile, ale z pewnością w drugiej części roku było dużo lepiej. Przywykł do jazdy, zwłaszcza po pierwszych punktach z Kanady oraz pierwszym podium w Baku - mówił Lowe dla motorsport.com.

- Wyścigi w jego wykonaniu są dużo lepsze niż kwalifikacje. Ludzie patrzą jednak na kwalifikacje jako pokaz szybkości kierowców, ponieważ jest to jasne i łatwe do oceny. To nie odzwierciedla Lance'a. Kwalifikacje są jego słabszą stroną, a wyścigi ma dużo lepsze. Po tym, co zrobił na Monzy, wierzę, że w pewnym momencie odblokuje się. On jest tego świadomy i zwracamy na to uwagę - dodał.

- Wszystko widać w liczbach. Ma problem z pierwszym i drugim okrążeniem, ale kiedy jeździ dłużej, to uzyskuje dobre rezultaty. Trzeba pamiętać, że on ma 19 lat, więc czeka go jeszcze sporo nauki. Kwalifikacje są trudniejsze od wyścigów - zakończył.

fot. Williams F1