Stroll chce poprawić kwalifikacje

wto, 19 grudnia 2017 godz. 16:33:02 skomentuj F1

Lance Stroll | fot. Williams F1

Lance Stroll podzielił zdanie Paddy'ego Lowe'a i powiedział na łamach motorsport.com, że musi poprawić swoje tempo kwalifikacyjne. Kanadyjczyk wywalczył tylko o trzy punkty mniej od Felipe Massy, który był jego zespołowym partnerem w Williamsie, ale w pojedynkach kwalifikacyjnych przegrał 17-2.

- Kwalifikacje nie są moją najmocniejszą stroną. Miałem kilka trudnych oraz pechowych sesji. Na Suzuce trafiłem na czerwoną flagę i zostałem zablokowany. Z pewnością mam tempo wyścigowe, ale na jednym okrążeniu nie jestem tam, gdzie chciałbym być. Czuję, że wciąż muszę lepiej poznać opony i samochód, by poprawić się. Jednak, gdy ostatni raz sprawdzałem, to nie przyznaje się punktów za kwalifikacje, a za wyścigi - mówił Stroll.

- W wyścigu czuję się bardzo dobrze, ale na jednym okrążeniu, gdy staram się dać z siebie i z samochodu jak najwięcej, to czuję, że jestem ograniczony. Łatwo wypaść i stracić uzyskany rezultat. Lubię wyzwania z oponami. Myślę, że dzięki temu mamy dobre wyścigi i to pozwala mi rozwinąć strategię - dodał.

fot. Williams F1