Standardowe części w F1?

pią, 11 sierpnia 2017 godz. 13:35:03 skomentuj F1
Tagi: chase carey

fot. XPB

Prezes F1 - Chase Carey potwierdził, że są prowadzone rozmowy z zespołami o wprowadzeniu wybranych, standardowych części samochodów w celu obniżenia wydatków ekip.

Taki ruch pozwoliłby również na zmniejszenie dużych różnic między budżetami zespołów, wyrównując nieco stawkę i poprawiając konkurencyjność.

- Jest wiele sposobów na ograniczenie budżetów, czy to nałożenie limitów wydatków, czy kwestie związane z częściami samochodów - powiedział Carey. - Nie chcemy standaryzacji samochodów, uważamy, że bardzo ważne jest kontynuowanie obecnej formy tego sportu, w którym liczy się rywalizacja i najnowocześniejsza technologia. Uważam jednak, że możemy ujednolicić pewne elementy.

- Szukamy sposobów, jakie wprowadzić rozwiązana w celu poprawy ogólnej ekonomii biznesu, aby wszyscy na tym skorzystali, poprawiając również konkurencyjność.

Nie ma na razie informacji o jakie standardowe podzespoły chodzi. Pojawiły się jednak sugestie, że mogą być to rozwiązania, które dla kibiców nie będą stanowiły różnicy, jak np. elementy zawieszenia.

Carey ujawnił również, że już odbyły się wstępne spotkania z zespołami w sprawie cięcia kosztów, choć celem nie jest taki sam budżet dla każdego z zespołów.

fot. XPB