Spodziewane problemy z silnikiem Renault

czw, 2 marca 2017 godz. 11:57:27 skomentuj F1

Carlos Sainz | fot. Red Bull

Carlos Sainz powiedział, że spodziewano się problemów z silnikiem Renault, biorąc pod uwagę mocną zmianę projektu francuskiego producenta na tegoroczny sezon F1.

Z drugiej strony kierowca Toro Rosso przyznał, że strata kilometrów podczas testów pod Barceloną to sytuacja daleka od idealnej.

Zespół z Faenzy w tym roku wrócił do współpracy z Renault. W środę Carlos Sainz nie pojeździł zbyt dużo, ze względu na awarię jednostki napędowej.

Również dziś rano, kiedy samochód przejął Daniił Kwiat, zaszła potrzeba wymiany silnika.

- Wiedzieliśmy, że pierwsza sesja testowa będzie trudna - powiedział Sainz. - Szczególnie, że to zupełnie nowy silnik. To trochę jak zaczynanie od zera.

- Oczywiście wolałbym przejechać więcej okrążeń w tych ostatnich dniach, ale musimy dać im czas. Cały zespół powie, że liczył na więcej okrążeń, abyśmy zrealizowali większą część programu.

Hiszpan przyjmuje, że druga sesja testowa w przyszłym tygodniu musi być lepsza w wykonaniu zarówno zespołu, jak i Renault.

- Obecnie głównym celem jest poprawa niezawodności. Nie zamierzam wywierać żadnej presji. Oni już wiedzą, że musimy nad tym dalej pracować i rozpocząć dodawanie kolejnych okrążeń - dodał.