Grand Prix Abu Zabi 2017 - Słuszna kara dla Hulkenberga

pon, 27 listopada 2017 godz. 08:22:44 skomentuj F1

Nico Hulkenberg | fot. Renault Sport F1

Nico Hulkenberg przyznał po GP Abu Zabi, że kara pięciu sekund, którą otrzymał za wyprzedzenie Sergio Pereza poza granicami toru, była słuszna i rozsądna. Niemiec walcząc z Meksykaninem na pierwszym okrążeniu, wyraźnie ściął jedną z sekwencji zakrętów, wyprzedzając kierowcę Force India i nie oddając zdobytej pozycji.

- W tej sytuacji kara pięciu sekund wydaje mi się sprawiedliwa i rozsądna. Zawsze z innych samochodów będziemy widzieli różne perspektywy jednego wydarzenia. Z mojego punktu widzenia zakręt zamykał się, a on jechał szeroko. Byłem na to gotowy. Zahamowałem i skręciłem w lewo, ale on pojechał bardzo szeroko. Nie miałem miejsca, by zostać na torze. Nie mogę ocenić, czy gdybym mocniej zahamował to zmieściłbym się za nim - mówił Hulkenberg.

- Hulkenberg powinien oddać pozycję, tak samo jak zrobił to z Grosjeanem. Ta sprawa to kpina z tego sportu. To kwestia pozycji na torze. Wiedzieliśmy, że oni są nieco szybsi niż my na ultramiękkich oponach, dlatego musieliśmy zostać z przodu. Hulkenberg jednak ścina zakręt, FIA nic nie robi i zgadnij co? Mają lepszą pozycję w mistrzostwach, co oznacza więcej pieniędzy i większą konkurencyjność w przyszłym roku. Nie wiem, co myśleli sędziowie. Niekonsekwencja nie jest dobra - dodał Otmar Szafnauer z Force India.

fot. Renault Sport F1