Prezentacja Renault R.S.17 2017 - Sirotkin na pełnym etacie

wto, 21 lutego 2017 godz. 16:17:08 skomentuj F1

Siergiej Sirotkin

Podczas dzisiejszej prezentacji nowego samochodu zespołu Renault Sport F1 - R.S.17 potwierdzono, że kierowcą rezerwowym ekipy z Enstone będzie Siergiej Sirotkin.

Rosjanin pełnił rolę kierowcy testowego Renault już w zeszłym roku, startując równolegle w GP2 dla ekipy ART. Zajął trzecie miejsce w klasyfikacji kierowców, w drugim sezonie startów.

Pełniąc rolę kierowcy testowego, zaliczył w zeszłym roku pierwszy trening przed Grand Prix Rosji. Potem pojawił się również na Interlagos. Testował także na Silverstone.

Od tego roku będzie pełnoetatowym członkiem zespołu Renault, towarzysząc mu podczas każdego grand prix. Zaliczy również kilka piątkowych treningów.

- Mieliśmy bardzo dobre doświadczenie pracując razem w zeszłym roku i mając to jako bazę, postawimy krok naprzód w nowej roli w 2017 roku - powiedział Sirotkin.

- Piątkowe treningi będą częścią mojego programu. Wiem, że te sesje są ważnym elementem dla zespołu w przygotowaniach do wyścigu. Tak więc moim obowiązkiem jest realizacja ich wszystkich założeń, a nie tylko ustanowienie najlepszego czasu, jaki jestem w stanie uzyskać w danej chwili - dodał.