Grand Prix Singapuru 2016 - Singapur ostatnią szansą Toro Rosso

wto, 13 września 2016 godz. 09:36:49 skomentuj F1

Carlos Sainz / fot. xpb.cc

Carlos Sainz Junior, który w tym roku broni barw Toro Ross w F1, przyznał, że Grand Prix Singapuru jest dla jego zespołu ostatnią realną szansą na zdobycie punktów w sezonie 2016.

Toro Rosso na początku roku zakładało walkę o piątą lokatę w klasyfikacji konstruktorów. Zeszłoroczna jednostka napędowa nie pozwalała wraz z trwaniem sezonu na zdobywanie kolejnych punktów i obecnie ekipa znajduje się na siódmej lokacie, trzy punkty za McLarenem i 63 za Force India.

- Nie mogę narzekać na obsługę. Przeprowadzamy wiele analiz i nie poddajemy się. Ważne, aby w Singapurze znaleźć właściwą drogę. Musimy być pewni, że wystarczy nam pakiet aerodynamiczny. To może być nasza ostatnia szansa na zdobycie punktów - mówił Sainz.

- Jeśli nie będziemy mieli formy w Singapurze to będę bardzo zmartwiony. Spodziewam się bardzo trudnej końcówki sezonu i będziemy modlić się o opady deszczu. Jeśli jednak będziemy w czołowej dziesiątce to możemy być optymistami. Nie będziemy walczyć o szesnastą lokatę w kolejnych wyścigach - dodał.

fot. xpb.cc