Silverstone zrywa umowę z F1

wto, 11 lipca 2017 godz. 15:38:11 skomentuj F1

Silverstone | fot. F1

Właściciele toru Silverstone, The British Racing Drivers' Club, ogłosili, że wykorzystają klauzulę zawartą w umowie z właścicielami F1 i po 2019 roku zrezygnują z organizacji GP Wielkiej Brytanii. W 2010 roku podpisano umowę obowiązującą do 2026 roku.

Pierwsze informacje o wykorzystaniu klauzuli pojawiały się w już w grudniu zeszłego roku. Zgodnie z zapisami właściciele obiektu musieli zrobić to przed rozpoczęciem wyścigowego weekendu w 2017 roku. Pierwotnie zaprzeczano tym doniesieniom, ale dziś potwierdzono organizację grand prix do 2019 roku.

- Tydzień z GP Wielkiej Brytanii powinien być tygodniem wielkiego święta F1 i Silverstone. Bardzo żałuję, że właściciele toru podjęli decyzję w tym tygodniu i powołali się na klauzulę szybszego zerwania umowy. Zaoferowaliśmy przedłużenie obecnych terminów. Niestety zdecydowano się na krótszą przyszłość. Naszym celem jest utrzymanie GP Wielkiej Brytanii. Prowadzimy negocjacje z promotorem oraz prywatne rozmowy, by osiągnąć uczciwe i sprawiedliwe rozwiązanie - mówił Chase Carey, dyrektor generalny F1.

fot. F1