Silnik to główny problem Ferrari

czw, 11 września 2014 godz. 20:21:43 skomentuj F1
Tagi: ferrari

Marchionne & Di Montezemolo | fot. FerrariNowy prezes Ferrari - Sergio Marchionne przyznał, że słabe osiągi silnika w tym sezonie, to największy problem ich zespołu.

- Znamy nasz problem. To problem z jednostką napędową - powiedział Marchionne. - Wierzę w Ferrari i jego ramię sportowe. Wierzę, że będzie się w stanie odbudować, jak to było w przeszłości.

- Ramię sportowe jest nadal istotnym elementem dla Ferrari. Będziemy pracowali, aby spróbować wygrać, ponieważ to stanowi DNA tej spółki - kontynuował. - Ważne jest to, aby wrócić do wygrywania. Problemem jest odzyskanie wiarygodności Ferrari na torze. Musimy się z tym uporać i nie mam najmniejszej wątpliwości, że będziemy w stanie to zrobić.

Ustępujący z roli prezesa Ferrari - Luca di Montezemolo przyznał, że nie poradzili sobie z projektem nowych jednostek napędowych.

- W tym roku przechodzimy przez bardzo zły okres, ponieważ nie doceniliśmy trudności związanych z nowym systemem napędowym, który już nie jest tradycyjnym silnikiem - powiedział di Montezemolo. - Myślę, że to prawdziwy problem. Jednak wszystko wskazuje na to, że niebawem wrócimy do wygrywania. Mam nadzieję, że przepisy, które nie pozwalają nam na wprowadzanie zmian w silniku, zostaną zmienione.

for. Ferrari