Silnik Mercedesa jest najlepszy

wto, 5 września 2017 godz. 10:58:00 skomentuj F1

Lewis Hamilton | fot. Mercedes

Szef Red Bull racing - Christian Horner uważa, że wyniki Mercedesa w Grand Prix Włoch pokazały, że niemiecki producent nadal dysponuje najlepszym silnikiem w Formule 1.

W niedzielę, na Monzy, Lewis Hamilton oraz Valtteri Bottas byli bezkonkurencyjni, finiszując ponad 30 sekund przed Sebastianem Vettelem z Ferrari.

Oprócz Srebrnych Strzał, w pierwszej dziesiątce były napędzane silnikiem Mercedesa zespoły Force India i Williams, wszyscy z obydwoma samochodami.

Red Bull liczył na podium we Włoszech, ale nadprogramowe wymiany elementów jednostki napędowej i związane z tym kary sprawiły, że jego kierowcy startowali z dalszych pozycji.

Horner spodziewa się jednak, że nie zagroziliby Mercedesowi.

- Myślę, że Mercedes na tym torze był w swojej własnej lidze - uznał Horner. - Wszelka debata na temat aktualnej hierarchii w zakresie mocy, to wybielanie Mercedesa.

Red Bull pokazał na Monzy mocne tempo, ale Horner zapewnia, że było to dla nich pewnym zaskoczeniem.

- To interesujące, ponieważ samochód spisywał się bardzo dobrze, szczególnie w mokrych warunkach, które zawsze świetnie wszystko wyrównują - dodał. - Było lepiej niż się spodziewaliśmy. W wyścigu auto również miało mocne osiągi. Analizy pokazują, że to był drugi najmocniejszy bolid po Mercedesie. Tak więc daleki start za Ferrari i finisz tylko cztery sekundy za Sebem, było bardzo zachęcającym występem.

- Słuchając kierowców podczas podsumowania, to nadal oczywiste, gdzie nam brakuje czasu na okrążeniu w porównaniu do rywali. Myślę jednak, że podwozie dobrze się spisało na tym wyjątkowym torze - uznał.