SF71H - ewolucja poprzednika

czw, 22 lutego 2018 godz. 15:14:28 skomentuj F1

Ferrari SF71H

Dwie godziny po prezentacji Mercedesa na Silverstone, w Maranello, gdzie dzisiaj pada śnieg, pokazano SF71H - 64 samochód Formuły 1 marki Ferrari. Prezentację dla wąskiego grona zaproszonych dziennikarzy i gości, transmitowaną na żywo w Internecie, prowadził Marc Gené. Na pytania odpowiadali kierowcy Scuderii - Sebastian Vettel i Kimi Räikkönen, a także Maurizio Arrivabene i Mattia Binotto. Na trybunie zajęło miejsca 15 kibiców, zaproszonych z całego świata.

SF71H stanowi ewolucję poprzednika - SF70H. Opracowano nową jednostkę napędową, oznaczoną 063. Przedłużono rozstaw osi. Boczne sekcje kryjące chłodnice, otrzymały bardziej agresywne wyprofilowanie. Jak wytłumaczył Mattia Binotto, celem jest poprawa osiągów na szybkich torach, a także poprawa niezawodności.

Ferrari, które zdobyło rekordowe 15 tytułów mistrza świata kierowców, 16 tytułów mistrza świata producentów, czeka na kolejny laur od 2008 roku (ostatni sukces w MŚ producentów). W poprzednim sezonie zespół sięgnął po wicemistrzostwo w obydwu klasyfikacjach. Sebastian Vettel, zwycięzca pięciu wyścigów, ustąpił Lewisowi Hamiltonowi o 46 punktów. Mercedes okazał się lepszy od Ferrari o 146 oczek.

Ferrari SF71H

Ferrari SF71H

Ferrari SF71H

Ferrari SF71H