Schumacher trafi do Ferrari?

czw, 13 grudnia 2018 godz. 10:17:12 skomentuj F1

Mick Schumacher

Dwa czołowe zespoły Formuły 1 – Ferrari oraz Mercedes, zabiegają o współpracę z Mickiem Schumacherem, synem Michaela, aktualnym mistrzem europejskiej F3.

Wg serwisu motorsport.com młody Niemiec, którego w przyszłym roku zobaczymy w Formule 2, bardziej jest zainteresowany związaniem się z ekipą z Maranello. Nie ma jeszcze żadnej umowy, ale do podpisu nie jest daleko.

W Formule 2 będzie jeździł w barwach zespołu Prema. To ekipa z której wywodzą się Charles Leclerc oraz Antonio Giovinazzi – wcześniej juniorzy Ferrari.

Podpisując umowę z Ferrari, Mick Schumacher trafiłby do Ferrari Driver Academy.

Serwis sugeruje, że już niebawem ma się pojawić oficjalne oświadczenie o nowej ścieżce rozwoju młodego Niemca, co dla wielu kibiców Ferrari i Michaela Schumachera miałoby ogromne emocjonalne znaczenie.

- Jego nazwisko jest częścią historii Ferrari i to jest oczywiste, że dla niego drzwi w Maranello zawsze są otwarte. Niech jednak rozwija się bez presji - mówił pod koniec lata szef włoskiego zespołu Maurizo Arrivabene.  

Podczas gali FIA, która odbyła się w miniony piątek, pochwał dla Schumachera nie szczędził też Toto Wolff: Wolff obserwuje Schumachera