Sauber nie jest zainteresowany Vandoornem

śro, 29 sierpnia 2018 godz. 11:18:06 skomentuj F1

fot. Sauber F1 Team

Fred Vasseur, szef zespołu Sauber w F1, powiedział na łamach Autosportu, że nie jest on zainteresowany zatrudnieniem Stoffela Vandoorna. Przyszłość kierowcy McLarena stoi pod znakiem zapytania po tym, jak o drugi fotel walczy z nim Lando Norris i Sergio Perez.

- Nie rozmawiamy z nim. Jesteśmy w środku sezonu i nawet jeśli pojawiła się nerwowość na rynku kierowców i wszystko dzieje się dużo szybciej, my zachowujemy spokój - mówił Vasseur.

Jedno miejsce w Sauberze po tym, jak nawiązał on współpracę z Alfą Romeo, ma zajmować junior Ferrari. Jeśli Charles Leclerc przejdzie do Ferrari lub Haasa, pewnie zastąpi go Antonio Giovinazzi. Drugi fotel najprawdopodobniej utrzyma Marcus Ericsson.

- On wykonuje dobrą pracę. W Spa był jedną setną za Charlesem, a miał problemy z silnikiem. W wyścigu od samego początku miał dobre tempo. Najlepszym sposobem, by pozostać na padoku, jest dobre wykonywanie swojej pracy i on to robi - dodał Vasseur.

- To bardzo ważne i o tej porze roku znaczące. W ostatnich pięciu wyścigach zdobyłem trzy punkty. To dla mnie ważne, by pokazać Fredowi moje możliwości. Muszę to kontynuować, ponieważ przyszły rok będzie kluczowy. Teraz zespół staje się coraz lepszy i wiem, że walka o fotel kierowcy jest większa niż podczas poprzednich dwóch lat - komentował Ericsson.