Sauber nie będzie zespołem B Ferrari

pią, 25 sierpnia 2017 godz. 10:18:58 skomentuj F1

Frederic Vasseur | fot. Sauber

Szef Saubera - Frederic Vasseur sprzeciwił się ostatnim doniesieniom, że jego ekipa stałaby się dla Ferrari ich zespołem B.

W przyszłym roku Sauber będzie korzystał z nowego silnika Ferrari. Sugeruje się, że jednym z ich kierowców będzie któryś z protegowanych Ferrari -  Antonio Giovinazzi lub Charles Leclerc.

- Wiedziałem, że zapytacie mnie o kierowców - mówił Vasseur na Spa. - Będziemy dyskutowali o tej sytuacji i podejmiemy decyzję w ciągu najbliższych tygodni.

- Dobrze, że będziemy wspierani przez jeden z czołowych zespołów, nie tylko technicznie - odniósł się do Ferrari.

- Szczerze mówiąc, nie. Haas ma swoją filozofię i my mamy swoją - odniósł się do pytania, czy zostanie powtórzony model współpracy Ferrari-Haas.

- Chcemy rozwijać własny projekt z Ferrari, z silnikiem i skrzynią biegów i możemy to również rozszerzyć o kolejne elementy, które od nich otrzymamy.

- W Sauberze mamy dobrą infrastrukturę, Haas być może nie. Dla przykładów mamy jeden z najlepszych tuneli aerodynamicznych w Formule 1. Być może w pewnym momencie znajdziemy lepszą opcję do współpracy, ale nie będziemy zespołem B, czy kliencka ekipą - podsumował.