Sauber chce szybkiego postępu

pią, 13 października 2017 godz. 15:35:03 skomentuj F1

Marcus Ericcson | fot. XPB

Szef zespołu Sauber - Fred Vasseur pokłada duże nadzieje we współpracy z Ferrari. Liczy na duży krok naprzód ekipy z Hinwill w przyszłorocznych mistrzostwach F1.

Sauber w sezonie 2018 będzie korzystał z jednostki napędowej Ferrari w najnowszej specyfikacji. Otrzymają również skrzynię biegów. Obecnie prowadzone są też rozmowy nad zakontraktowaniem jednego z juniorów włoskiej ekipy, jak również rozszerzeniem współpracy technicznej.

Sauber obecnie zajmuje dziesiąte miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Uważa, że bliższa współpraca techniczna Ferrari, poprzez wykorzystanie większej liczby niezabronionych regulaminowo części, pomogłaby w dużym postępie, w krótkim okresie czasu.

- To byłoby ogromne wsparcie dla Saubera, mając takie partnerstwo z Ferrari - odpowiedział Vasseur na pytanie Motorsport.com odnośnie skorzystania z części włoskiego zespołu, których nie zabrania regulamin. - To najszybszy sposób na poprawę, to ogromy krok w ciągu trzech miesięcy. To dobra opcja na szybką poprawę, powrót do tempa i złapanie środkowej części stawki, a potem zobaczymy, jaki będzie kolejny ruch.

- Przede wszystkim musimy myśleć o bliskiej przyszłości - dodał. - Z drugiej strony trzeba utrzymać u siebie technologię i wiedzę, nie chcę z tego zrezygnować.

- Nie chcę jedynie czekać na Ferrari odnośnie kolejnego kroku w ewolucji samochodu. To nie ma sensu. Mamy dobre zaplecze, dobry tunel aerodynamiczny. Musimy zarządzać tymi zasobami i znaleźć właściwą równowagę.

fot. XPB