Sauber chce rozszerzyć współpracę z Alfa Romeo

czw, 29 marca 2018 godz. 14:17:13 skomentuj F1

fot. XPB

Wpływ Alfy Romeo na Saubera będzie coraz większy wraz z poszerzaniem współpracy z włoskim producentem na poziomie technicznym.

Wieloletnia kooperacja Saubera i Alfy Romeo w Formule 1 została ogłoszona w grudniu zeszłego roku.

Nie zdefiniowano jeszcze zasad partnerstwa technicznego, ale dla ekipy z Hinwill to obecnie priorytet.

- Nie zrobiliśmy tego w pośpiechu, ale wszystko działo się dosyć szybko - powiedział szef zespołu Sauber - Frederic Vasseur. - Pod koniec lipca osiągnęliśmy porozumienie w kwestii dostaw silników, potem rozpoczęliśmy rozmowy na temat Alfy Romeo i ogłosiliśmy to na początku grudnia.

- Uwierzcie mi, że to dość szybko - kontynuował w rozmowie z motorsport.com. - Mamy inny projekt i teraz musimy przejrzeć wszystkie aspekty współpracy.

- Jesteśmy bardziej niż otwarci na rozszerzenie działań z Alfą Romeo, podejdziemy do tego krok po kroku i zobaczymy, jakie są opcje. To będzie współpraca techniczna.

Inny z klientów Ferrari - Haas F1 Team, prowadzi bardzo ścisłą kooperację techniczną z włoskim producentem. Sauber zapewnia jednak, że nie dąży do czegoś podobnego.

- Ferrari jest dostawcą silników, a Alfa Romeo partnerem technicznym - powiedział Vasseur. - Nie chcę omawiać projektu Haasa. Wykonują dobrą robotę, ale my mamy własny pomysł.

- Musimy wspólnie z Alfą Romeo zdefiniować, w jaki sposób możemy odnieść sukces, jak rozwijać zespół i pójść własną drogą - podsumował.

fot. XPB