Sauber bliski podania składu na sezon 2018

śro, 22 listopada 2017 godz. 08:57:48 skomentuj F1
Tagi: sauber

fot. Sauber

Wg motorsport.com podczas Grand Prix Abu Zabi Sauber przedstawi swój nowy skład na sezon 2018, a do tego krążą liczne spekulacje, że przywróci nazwę Alfa Romeo w Formule 1.
 
W sytuacji, w której szwajcarski zespół celuje w nawiązanie bliższych relacji z Ferrari, od pewnego czasu było jasne, że odda jedno ze swoich miejsc protegowanemu włoskiej ekipy, tegorocznemu mistrzoswi F2 – Charlesowi Leclercowi.
 
Jednak w przypadku obsadzenia drugiego samochodu, zadanie jest już trudniejsze. Ferrari zastanawia się nad umieszczeniem w nim swojego drugiego z juniorów – Antonio Giovinazziego.
 
Jednak właściciele Saubera są mocno powiązani z jeżdżącym obecnie dla zespołu Marcusem Ericssonem.
 
Mimo, że coraz więcej sygnałów wskazuje na to, że zespół jest bliski dalszej współpracy z Ericssonem, ostateczna decyzja zapadnie po sfinalizowaniu zasad współpracy z Ferrari.
 
Wśród pomysłów prezydenta Ferrari – Sergio Marchionne o tym, jak nawiązać partnerstwo z Sauberem, jest idea zmiany nazwy włoskich silników na Alfa Romeo.
 
Marchione od dawna opowiada o chęci przywrócenia nazwy Alfa Romeo do F1, a z Sauberem chętnym na długofalową przyszłość z Ferrari, jest ku temu dobra okazja.