Sauber atrakcyjny dla sponsorów

wto, 6 marca 2018 godz. 13:53:48 skomentuj F1

fot. XPB

Sauber stał się bardziej atrakcyjny dla sponsorów dzięki partnerstwu z Alfą Romeo. Taką opinię wyraził szef zespołu Frederic Vasseur w rozmowie z magazynem Racer.

W grudniu zeszłego roku ogłoszono, że Alfa Romeo zostanie tytularnym partnerem ekipy z Hinwill. W wyniku tej współpracy Sauber otrzymuje m.in. od Ferrari silniki w najnowszej specyfikacji. Natomiast w ostatnich dniach poinformowano o kolejnych umowach sponsorskich. Kontrakty podpisano z firmami: Richard Mille, Carrera, Kappa, Claro i Garage Italia.

- To ważny krok dla zespołu, ponieważ wszyscy jesteśmy dumni, że zostaliśmy powiązani z historyczną marką w F1 - powiedział Vasseur. - Ważne jest budowanie ducha zespołu, tego rodzaju porozumienie i podejście, a kwestie sponsorskie są z pewnością krokiem naprzód.

- Jesteśmy znacznie atrakcyjniejsi dla sponsorów i bardziej przyciągający jeśli chodzi o rekrutację - kontynuował.

W odniesieniu do oczekiwań przed nadchodzącym sezonem podkreślił, że poziom nie został nadmiernie podniesiony, pomimo nowego partnerstwa. Chodzi głównie o stałą poprawę w ciągu roku.

- Ciężko przewidzieć, gdzie będziemy w stawce i myślę, że nie zawsze jest dobrze określając taki cel. Główną kwestią jest poprawa. Wiemy gdzie jesteśmy i wiemy, gdzie byliśmy w zeszłym roku. Najważniejsze jest dogonienie rywali i stały rozwój.

- Wzmacniamy zespół w każdym dziale. Niektórzy dołączyli do nas w ostatnich tygodniach, inni pojawią się w zespole w następnych miesiącach. Dla mnie najważniejsze jest, abyśmy pokazali postęp w porównaniu do zeszłego sezonu i w każdej kolejnej rundzie musimy zademonstrować, że zmierzamy we właściwym kierunku - podsumował.

fot. XPB