Samochód Renault wymusił użycie twardych opon

pon, 9 lipca 2018 godz. 17:38:28 skomentuj F1

fot. Renault Sport F1

Zespół Renault przyznał, że nietypowa strategia, którą zaprezentował podczas GP Wielkiej Brytanii, była efektem problemów, które ekipa napotkała podczas GP Austrii. Obaj kierowcy Renault rozpoczęli rywalizację na średniej mieszance, a podczas pit stopu założyli twardą, której nie używał żaden inny zespół.

- Strategia została nam narzucona charakterystyką samochodu. Nadal jesteśmy w szoku po Austrii, gdzie nasza strategia została zniszczona po problemach Carlosa. Gdyby nie to, zaliczyłby wspaniały wyścig. Analizowaliśmy sytuację kilka dni i doszliśmy do wniosku, że skorzystamy ze średniej i twardej mieszanki. Jako jedyni używaliśmy twardych opon, które przetestowaliśmy w piątek po południu. Widzieliśmy, że mamy dobre tempo i zdecydowaliśmy się na nie - mówił Cyril Abiteboul, szef zespołu Renault dla motorsport.com.

- Wiemy, że nasze auta znacznie szybciej zużywają opony. Nasi konkurenci również to wiedzą, więc nie ma sensu ukrywanie tego. Musimy skupić się na pracy nad dociskiem i samochodzie, zwłaszcza na tak wyboistych torach z dużą ilością szybkich zakrętów. Auto podskakuje i opony zużywają dużo energii. Mamy pewne rozwiązania, ale zajmie trochę czasu, zanim wprowadzimy je - dodał.

W GP Wielkiej Brytanii Nico Hulkenberg wywalczył szóste miejsce.

fot. Renault Sport F1