Sainz zadowolony z pochwał Prosta

pon, 20 marca 2017 godz. 14:33:31 skomentuj F1
Tagi: sainz, prost, f1, formula 1

Carlos Sainz | fot. Red Bull

Carlos Sainz Junior przyznał, że był szczególnie zadowolony, gdy z ust Alaina Prosta padły pochwały w stronę Hiszpana. Zdaniem czterokrotnego mistrza świata, który w tym roku pełni rolę doradcy zespołu Renault, producenci powinni zwrócić uwagę na kierowcę Toro Rosso.

- Gdy ktoś taki jak Prost mówi o mnie w ten sposób, to można sobie tylko wyobrazić jak czuję się. On jest jedną z największych postaci F1. Dla mnie reprezentował taki sam poziom jak Ayrton Senna. Jeszcze 3-4 lata temu nie mogłem sobie wymarzyć, by ktoś tak o mnie mówił. To oznacza, że to co robię jest dobre - mówił Sainz.

Swoje syna ostrzega jednak starszy z Sainzów. Zdaniem byłem rajdowego mistrza świata, 22-latek ma zachować pokorę i skupić się na sezonie 2017. Opinię ojca podziela kierowca Toro Rosso.

- Będziemy rozmawiać o sezonie 2018, gdy skończymy 2017. Teraz czeka nas pierwszy wyścig i wydaje mi się, że w tym roku naładuje baterie, by znaleźć miejsce gdzieś indziej. Zaczniemy w Melbourne, następne będą Chiny i Bahrajn. Zaliczymy wyścig za wyścigiem i zobaczymy gdzie jesteśmy - dodał.

fot. Red Bull