Sainz wierzy w McLarena

czw, 11 października 2018 godz. 08:21:58 skomentuj F1

Carlos Sainz

Carlos Sainz jest przekonany, że McLaren w sezonie 2019 wyjdzie z kryzysu.

Flavio Briatore, menadżer Fernando Alonso, który w tym roku pożegna się z ekipą z Woking, przyznaje, że niegdyś zespół, który budował wspaniałe samochody F1, obecnie prezentuje katastrofalny poziom.

Misce Hiszpana w przyszłym sezonie zajmie Carlos Sainz.

- Myślę, że teraz odrabiają pracę domową – powiedział Sainz. – W tym roku są na najniższym poziomie, więc teraz mogą być tylko lepsi. Zaczynają od zera, co pozwala mi poczuć się pewniej. Znają problemy i chcą je rozwiązać.

Spodziewa się, że coraz gorsze wyniki McLarena w tym roku są spowodowane tym, że już w pełni skupili się na mistrzostwach 2019.

- Mam nadzieję, że tak jest – dodał. – Myślę, że McLaren, samochód i zespół, nie walczyli w tym roku o nic więcej. Dlatego liczę, że położyli nacisk na przyszły sezon, a to był rok nauki.

- W przyszłym roku zmieniają się przepisy, a to okazja, aby zacząć od zera osiągając wymagany poziom
– uznał. – Mój samochód (Renault) nie jest zły, a McLaren jest gorszy o jakieś 0,3s. Jednak różnica do reszty stawki jest ogromna, co sprawia, że wyglądają jeszcze gorzej.

- Dziwnie jest widzieć Alonso prawie na samym końcu, ale w tej połowie stawki jest tak ciasno, że różnica 0,3s czy 0,4s to naprawdę dużo
– podsumował.