Sainz nie czuje się pewnie

czw, 26 kwietnia 2018 godz. 13:36:14 skomentuj F1

Carlos Sainz | fot. Renault

Carlos Sainz przyznał, że musi czuć się pewniej na wejściach w zakręty w nowym samochodzie F1 zespołu Renault, jeśli ma robić dalsze postępy.

Hiszpan dobrze rozpoczął sezon w Australii, ale zmierzył się z większymi trudnościami w Bahrajnie i Chinach, kiedy Nico Hulkenberg wyciągał lepszą prędkość z ich samochodu.

Przed Grand Prix Azerbejdżanu przyznaje, że kluczowym obszarem kłopotów jest zbyt duża strata prędkości na wejściu w zakręty.

- Ogólna pewność w samochodzie na wejściu w zakręt nie jest jeszcze taka, jak powinna, nad czym pracujemy w Enstone - wyjaśnił Sainz w rozmowie z motorsport.com. - Mamy spotkania, robimy postępy. Prawdopodobnie Australia była dla mnie najlepszym punktem sezonu, a Chiny nie były takie złe.

- To działo się samochodem podczas pierwszych trzech wyścigów. Widzieliśmy to w Barcelonie - mówił o niestabilności bolidu w zakrętach.

- Australia była dla mnie dobrą linią bazową i wygląda na to, że od tego czasu nie złapałem takiego wyczucia. Przyglądamy się temu i ciężko pracujemy, aby to wróciło – dodał.