Sainz liczy na progres McLarena

czw, 20 września 2018 godz. 11:04:16 skomentuj F1

Carlos Sainz | fot. Renault Sport F1

Carlos Sainz przyznał w wywiadzie dla hiszpańskiej Marci, że ma nadzieję, że samochód McLarena w przyszłym roku będzie zdecydowanie lepszy od tego, co do tej pory zaprezentował zespół. Hiszpan wraz z końcem sezonu rozstanie się z Renault i zastąpi Fernando Alonso.

- Muszę być optymistą, ponieważ to moja natura. Wydaje mi się jednak, że McLaren nauczył się bardzo dużo. Gdy korzystali z tego samego silnika co Renault i Red Bull, zdali sobie sprawę, że muszą dokonać zmian w wielu aspektach. Gdy stwierdzili, że nie mają wystarczającego auta, zaczęli wprowadzać zmiany. Mam nadzieję, że przyniesie to efekty już w 2019 roku - mówił Sainz.

- Teraz jestem w uprzywilejowanej pozycji, ale zasłużyłem na to. Nie zdobyłem tego na loterii. Ocon również może wywalczyć swoje miejsce, a Vandoorne mógłby zostać, ale w F1 nie wszystko zależy tylko od ciebie - dodał.

- Teraz McLaren nie walczy o mistrzostwo świata, a o odzyskanie sił. Powoli zbliżamy się do czołówki. Do tego potrzebnych jest dwóch dobrych kierowców, którzy zdobędą tyle punktów, ile będzie możliwe. Moje doświadczenie mówi mi, że jestem numerem 1, ale obaj będziemy dawać z siebie maksimum, by doprowadzić McLarena na szczyt - zakończył odnosząc się do swojego zespołowego kolegi: Nando Norrisa.

fot. Renault Sport F1