Sainz dziękuje Red Bullowi

wto, 19 września 2017 godz. 17:53:51 skomentuj F1

Carlos Sainz | fot. Red Bull

Carlos Sainz przyznał na łamach motorsport.com, że w swojej karierze wiele zawdzięcza Red Bullowi i nie uważa, by wypożyczenie go do zespołu Renault było negatywne dla jego kariery. Hiszpan zasili szeregi francuskiej marki w sezonie 2018.

- Gdyby nie Red Bull to nie byłoby mnie w F1 i nie byłbym w stanie podjąć pewnych kroków jak np. przejście do Renault. Rozumiem ich umowę. Byłem w ich rękach przez ostatnich kilka miesięcy i doskonale sobie z tym radziliśmy. Jestem bardzo wdzięczny za to i podziękowałem Helmutowi Marko - mówił Sainz.

- Nigdy nie byłem sfrustrowany, jeżdżąc w Toro Rosso. Myślę, że moje wyniki pokazują to. Sfrustrowany kierowca nigdy nie uzyskuje dobrych rezultatów. Cieszę się z tego jak sprawy potoczyły się i jestem szczęśliwy, będąc członkiem Red Bulla. Toro Rosso zostało stworzone dla rozwoju młodych kierowców. To miejsce, gdzie mogą zdobywać doświadczenie, by przejść do właściwego zespołu Red Bulla. Nigdy nie myślałem o tym, by zasilić ich szeregi, ale pojawiła się szansa na współpracę z dostawcę silników, z kimś, z kim współpracują. To dobre dla mnie, dla nich i dla Renault - dodał.

fot. Red Bull