Rywale bardziej regularni od Hamiltona

czw, 24 sierpnia 2017 godz. 13:02:20 skomentuj F1

Valtteri Bottas | fot. XPB

Valtteri Bottas ma szanse na tytuł w F1 w tym roku, tak uważa były już kierowca Mercedesa, panujący mistrz - Nico Rosberg.

Aktualnie liderem punktacji jest Sebastian Vettel. Ma 14 punktów przewagi nad Lewisem Hamiltonem. Natomiast 19 punktów za Brytyjczykiem jest drugi z kierowców Mercedesa - Bottas.

- Mam duży szacunek wobec Ferrari, które w zeszłym roku było na ziemi niczyjej. Fakt, że teraz prowadzą jest bardzo imponujący - powiedział Rosberg. - Jednak wierzę, że wygra Mercedes, ponieważ mają najlepszy samochód.

- Proszę nie zapominać o Valtterim Bottasie - odniósł się do pytania, czy Hamilton jest faworytem w walce o mistrzostwo. - Naprawdę ma szansę, ponieważ jest szybki i trochę bardziej regularny niż Lewis.

- Lewis jest nie do pokonania, kiedy ma dobry okres, ale miał też kilka trudniejszych weekendów, z różnych przyczyn.

Rosberg uznał również, że Vettel może mieć przewagę nad Hamiltonem, ze względu na mocną psychikę.

- Czasami widzimy, że ta siła Vettela obraca się w niekorzystne sytuacje, jak w Baku, to po prostu dlatego, że jego wiara w siebie jest tak wielka. Lewis jest bardziej nierówny i ważne jest w jakim nastroju przyjeżdża na tor, czy jest w stu procentach gotowy czy tylko w 95? Być może to daje niewielką przewagę Sebastianowi.

fot. XPB