Russell w lepszej pozycji niż Ocon

wto, 25 września 2018 godz. 12:27:36 skomentuj F1

George Russell | twitter.com/GeorgeRussell63

Toto Wolff uważa, że lider mistrzostw Formuły 2: George Russell, jest w lepszej sytuacji niż Esteban Ocon, jeśli chodzi o zapewnienie miejsca w przyszłorocznej stawce F1. Obaj zawodnicy są juniorami Mercedesa i ich szansą jest zdobycie jednego z foteli Williamsa.

- Obaj są w różnych etapach swojej kariery. George wciąż walczy o mistrzostwo w Formule 2 i może go nie zdobyć, ale z pewnością zasługuje na miejsce w F1. Nie jest w tak trudnej pozycji jak Esteban i nie sądzę, by wzajemnie torowali sobie drogę - mówił Wolff.

Jedną z opcji Ocona jest zawieszenie startów na rok i zostanie kierowcą rezerwowym Mercedesa. Wolff ma nadzieję, że znajdzie on miejsce w stawce w 2020 roku.

- Myślę, że obecna sytuacja nie jest w porządku dla kogoś takiego jak Esteban. Rok jako kierowca testowy nie jest najlepszy, ale widzieliśmy coś podobnego w przeszłości. Wierzę, że rynek zmieni się na początku przyszłego lata. Niektóre drzwi otworzą się, a inne wciąż pozostaną zamknięte. Chodzi o znalezienie odpowiedniej okazji dla Estebana - dodał.

fot. twitter.com/GeorgeRussell63