Russell pojeździ dla Mercedesa i Force India

śro, 25 kwietnia 2018 godz. 18:14:43 skomentuj F1

George Russell | twitter.com/GeorgeRussell63

Kierowca rezerwowy Mercedesa: George Russell, będzie miał w tym roku okazję pojeździć samochodami dwóch ekip F1. Panujący mistrz GP3 ma testować auto swojego zespołu oraz nawiązać współpracę z ekipą Force India.

Russell w tym roku jest kierowcą rezerwowym niemieckiej marki, ale Otmar Szafnauer, dyrektor operacyjny Force India, powiedział, że młody kierowca nadal będzie pracował z zespołem.

- Nie ma powodów, dla których nie powinniśmy kontynuować budowania relacji w tym sezonie. Mercedes myśli tak samo i jesteśmy po tej samej stronie. Priorytetem i celem jest jednak Formuła 2. Jestem blisko zrealizowania marzeń o F1, ale to może sprawić, że zapomnę o walce w F2 - mówił Russell dla motorsport.com.

- Force India to miejsce, gdzie chciałbym być w przyszłym sezonie. Nie ma powodów, by sądzić, że nie uda się podpisać umowy. Wspaniałą cechą Mercedesa jest to, że dają młodym kierowcom szanse, gdy otrzymają okazję. Jeśli wykonam dobrą pracę w Formule 2 i Mercedes uzna, że jest to wystarczające na F1, to znajdą dla mnie miejsce - dodał.

fot. twitter.com/GeorgeRussell63