Russell kierowcą Williamsa

pią, 12 października 2018 godz. 11:36:17 skomentuj F1

George Russell

Jeden z faworytów w walce o mistrzostwo Formuły 2, protegowany Mercedesa, George Russell będzie kierowcą Williamsa od sezonu 2019.

20-latek podpisał wieloletnią umowę z brytyjskim zespołem na starty w Formule 1.

- To dla mnie ogromny zaszczyt, że dołączę do zespołu Williams - oświadczył Russell. - Dziękuję Claire i wszystkim w Williamse, za podjęcie tej decyzji, a także Toto i Mercedesowi, za fantastyczne wsparcie podczas startów w GP3 i Formule 2.

- Jestem niesamowicie podekscytowany rozpoczęciem współpracy ze wszystkimi w Grove i postawieniem pierwszych kroków, jako kierowca wyścigowy Formuły 1. Nie mogę doczekać się przyszłorocznego Melbourne i dołączenia do Williamsa. Wszyscy wierzymy, że to początek ekscytującej podróży.


Russel miał okazję w tym roku testować samochody zespołów Mercedesa i Force India.

W ekipie Mercedesa w F1 pełnił w tym roku rolę kierowcy testowego i rezerwowego.

Kontrakt Russella mocno ogranicza szanse drugiego juniora Mercedesa – Estebana Ocona, na kontynuowanie startów w F1.

Ocon wcześniej oświadczył, że Williams jest jego ostatnią realną opcją. Jeśli to się nie uda, jest gotowy do roli kierowcy rezerwowego i testowego, przed staraniami o powrót do stawki w 2020 roku.

Tożsamość partnera Russella na sezon 2019 jest nieznana. Siergiej Sirotkin broniący w tym roku barw ekipy z Grove, walczy o przedłużenie umowy. Z Williamsem jest wiązany również Artem Markelov. O powrót do startów w F1 stara się Robert Kubica.

- Zawsze staramy się promować i rozwijać młode talenty w Williamsie, a George idealnie pasuje do tego etosu - oświadczyła szefowa zespołu, Claire Williams. - Jest już wysoko ceniony na padoku, a jego karierę obserwujemy od jakiegoś czasu. Po okresie, który spędziliśmy z nim do tej pory wierzymy, że będzie doskonałym wyborem dla naszego zespołu. Jego zaangażowanie, pasja i poświęcenie są tym, czego potrzebujemy. Jesteśmy niezmiernie podekscytowani powitaniem George'a i współpracą z nim.