Russell chce być jak Leclerc

wto, 3 lipca 2018 godz. 13:25:52 skomentuj F1

George Russell | twitter.com/GeorgeRussell63

Junior Mercedesa, George Russell, który rok temu wywalczył tytuł mistrzowski w GP3 i prowadzi w obecnym sezonie Formuły 2, powiedział na łamach Autosportu, że przypadek Charlesa Leclerca daje szanse młodym kierowcom na dołączenie do królowej sportów motorowych.

- Myślę, że czasy się zmieniają. Mamy w stawce takich kierowców jak Verstappen, Ocon i Leclerc. Oni potrafią walczyć z doświadczonymi zawodnikami. Myślę, że przypadek Charlesa jest świetnym przykładem na to, jak konkurencyjne są niektóre juniorskie serie. Wygrał GP3, a następnie Formułę 2. Ja wygrałem GP3 rok temu, a teraz prowadzę w F2. Z mojego punktu widzenia mogę powiedzieć, że Charles to bardzo dobry przykład, by pokazać, do czego jestem zdolny - mówił Russell.

Russell dodał także, że możliwość testowania dla Mercedesa i Force India sprawia, że czuje się gotowy, by zrobić krok naprzód.

- Jeśli w weekend ktoś nie będzie w stanie pojechać na Silverstone to byłym gotowy do startu. Jestem naprawdę dobrze przygotowany i mam za sobą wiele symulacji. Zaliczyłem też sporo testów z Mercedesem i Force India. Jestem przekonany, że sprostałbym temu wyzwaniu. Wiem, że wierzą w mój potencjał. Inaczej nie angażowaliby mnie jako juniora. Teraz jestem na najwyższym poziomie juniorskiej rywalizacji. Jestem wśród najlepszych młodych kierowców na świecie. To wywiera presję na osoby, które zarządzają moją karierą i mam nadzieję, że coś wydarzy się w przyszłym sezonie - dodał.