Grand Prix Bahrajnu 2018 - Rozdarte serce Ricciardo

pon, 9 kwietnia 2018 godz. 12:53:20 skomentuj F1

Daniel Ricciardo | fot. Red Bull

Daniel Ricciardo powiedział na łamach motorsport.com, że GP Bahrjanu pokazało, jak F1 może rozedrzeć serce kierowcy wyścigowego. Australijczyk startował do niedzielnego wyścigu z czwartego pola startowego, ale odpadł z rywalizacji na początku drugiego okrążenia po awarii samochodu.

- Tak szybkie wycofanie się z wyścigu daje najgorsze możliwe uczucia, zwłaszcza jeśli jest to nocny wyścig i cały dzień czekasz na te dwie godziny, a jazdę kończysz po dwóch minutach. Ten sport sprawia, że możesz mieć rozdarte serce. Jest brutalny - mówił Ricciardo.

- Mieliśmy niezły weekend i uważam, że mamy lepszy samochód. Przejechałem tylko jedno okrążenie, ale widziałem, jak ślizgały się tylne opony Kimiego. Czułem, że mamy szansę, co sprawia, że jestem jeszcze bardziej sfrustrowany - dodał.

Do sytuacji odniósł się także Christian Horner, szef zespołu Red Bull Racing, który musiał pogodzić się także z wycofaniem się z rywalizacji Maxa Verstappena.

- Szczerze mówiąc, w ostatnich wyścigach mieliśmy samochód, który był w stanie pokonać Ferrari, a kończymy weekend bez punktów. Strata dwóch samochodów na drugim okrążeniu jest bardzo frustrująca. Oddaliśmy sporo punktów. Problem z magazynowaniem energii [w samochodzie Ricciardo-red.] jest sprawdzany, ale jeśli to podstawowa usterka, to podobną mieliśmy podczas przedsezonowych testów. To element, nad którym nie mamy kontroli. F1 jest pełne "jeśli", "ale" i "może". Jedyną pociechą pozostaje to, że czuliśmy szansę na bardzo dobry wyścig - komentował Horner.

fot. Red Bull