Testy F1 - Barcelona 2018 - Rozczarowujący dzień Williamsa

śro, 28 lutego 2018 godz. 20:15:21 skomentuj F1

fot. Williams Racing

Kierowcy Williamsa oraz Paddy Lowe, dyrektor techniczny zespołu, zgodnie przyznali, że dzisiejszy dzień na torze w Barcelonie nie należał do najbardziej pracowitych. Jedynie Robert Kubica zdołał pokonać jedno okrążenie instalacyjne. Rano na torze zalegał śnieg, który w ciągu dnia przemienił się w stojącą wodę.

- Niestety ranek w Barcelonie powitał nas śniegiem. Warunki były bardzo trudne i jazda nie była możliwa. Przed południem przestało padać, ale na torze było sporo stojącej wody. Próbowaliśmy, ale niemożliwe było zrobienie czegokolwiek. Większość czasu spędziliśmy w garażu - mówił Kubica.

- Pogoda sprzysięgła się przeciwko nam. Było śnieżno, mokro i zimno. Szkoda, bo wiem, że fani zawsze są entuzjastycznie nastawieni. Mamy nadzieję, że jutro będzie lepiej. Udało nam się wypchnąć samochód na pit lane i mogłem ćwiczyć procedury z zespołem - komentował Stroll.

- Dzisiaj zaczęliśmy ze śniegiem i kończyliśmy z deszczem. Nasze jazdy ograniczyły się do jednego okrążenia instalacyjnego z Robertem. Czas wykorzystaliśmy na testy w garażu, ale rozczarowujące jest, to gdy to wszystko, co możesz zrobić w ciągu dnia. Teraz czekamy na ostatni dzień testów i mamy nadzieję, że jutro wrócimy do zaplanowanego programu - podsumował Paddy Lowe.

fot. Williams Racing